VelkommenNyhederDeltagerePublikumBeboerinfoTidsplanResultaterPresseSponsorerKontakt
       
 
 
Tillægsregler Service-Informationen
   
Anmeldelse (tilmeldingsfrist den 1. juni) Nennformular (Anmeldeschluss 1 Juni)
   
Deltagerliste Teilnehmerlisten
   
Slutinstruktion 1 Bulletin 1
   
Komplet Rutebog (udleveres på løbsdagen) Roadbook (verfügbar am Renntag)
   
Prøve 1 / 5 - Isuzu Assens Raceway - Video WP 1 / 5 - Isuzu Assens Raceway - Video
   
Prøve 2 / 6 - Søbo - Video WP 2 / 6 - Söbo - Video
   
Prøve 3 / 4 / 7 / 8 - Haastrup - Video WP 3 / 4 / 7 / 8 - Haastrup - Video
   
Oversigtskort Übersichtskarte
   
Oversigtskort - Rally HQ Übersichtskarte - Rally HQ
   
Sikkerhedsnoter / Forklaring noter ID Karte Mannschaft
   
Tidsplan  Zeitplan
   
Mesterskabsstillinger i DM-Rally og Minirally Syd MRS Turneringsregler 2017
   
   

Anderup El A/S

 

Automester Østerhaabs Auto

 
 
 
 
 
Faaborg Midtfyn Kommune
 
 
  Foreløbig deltagerliste pr. 1. juni 2017 (60 tilmeldte teams)

Klasse 1 - Gruppe E og N – 0-1600 ccm, R1, Volvo Original iflg. VOC reglement, Micro Rally Cup - 6 deltagere
Klasse 2 -
Gruppe E og N – over 1600 ccm (Ej N4) - 7 deltagere
Klasse 3 -
Gruppe A, DK, KRB, Kit- og Maxivarianter – 0-1400 ccm -  2 deltagere
Klasse 4 - G
ruppe A, DK, KRB, Kit- og Maxivarianter, S1600, R2 – 1401-1600 ccm - 13 deltagere
Klasse 5 -
Gruppe A, DK, KRB, Kit- og Maxivarianter, R3 – over 1600 ccm - 12 deltagere
Klasse 6 -
Super 2000, N4, A 4WD(ej WRC), R4, R5, RRC, R-GT int. og RGT nat. - 7 deltagere
Klasse 7 -
Historiske klasser 0-1600 ccm iflg. FIA app. K - 1 deltager
Klasse 8 -
Historiske klasser over 1600 ccm iflg. FIA app. K - 6 deltagere
Klasse 9 -
Klassisk Rally Bil - KRB - 5 deltagere
Klasse 10 - Øvrige biler med gyldig homologeringsattest for rally - uden for mesterskab - 1 deltager
   
 
 
  1 Klasse 10 Foto: Mphoto v/Michael Nielsen Jan Becker
Klaus Wicha
Subaru Impreza WRX
  2 Klasse 6 Jacob Madsen
Line Lykke Jensen
Ford Fiesta R5
  3 Klasse 6 Foto: Mphoto Joachim Grahn
Rickard Nilsson
Ford Fiesta R5
  4 Klasse 5 Martin Johansen
Dan Johannsen
Renault Clio Maxi 2000
  5 Klasse 8 Heino Mejer
Bo Mølgaard Jensen
Volvo 242 Turbo
  6 Klasse 5 Foto: Mphoto Johnny Pedersen
Rene Kristiansen
BMW M3
  7 Klasse 5 Jarle Lippert
Leif Arne Neset
BMW M3 E30
  8 Klasse 5 Foto: Allan Post Torben Sørensen
Henrik Petersen
Renault Clio R3
  9 Klasse 5 Martin Schütte
Kerstin David
Renault Clio
  10 Klasse 9 Kenneth Petersen
Finn Richardt
BMW M3
  11 Klasse 4 Frank Nielsen
Louise Bang Christiansen
Citroën C2 R2 Max
  12 Klasse 6 Foto: Mphoto Lars Møller Nielsen
Carsten Madsen
Mitsubishi Lancer Evo IX
  14 Klasse 6 Claus Nielsen
Pia Nielsen
Mitsubishi Lancer Evo
  15 Klasse 6 Klaus Hammer
Christopher Lassen
Renault Megane RS
  16 Klasse 6 Henning Fabricius
Jan Jønck
Mitsubishi Lancer Evo 6
  17 Klasse 8 Søren Bøgeskov
Erik Bøgeskov
Volvo 240 Turbo
  18 Klasse 5 Rene Pallesen
Alex Westphalen
Renault Clio F2000
  19 Klasse 4 Foto: Allan Post Tom Kristiansson
Filip Wernefur
Opel Adam R2
  20 Klasse 1 Jacob Jensen
Casper Algren Jensen
Citroën DS3 R1
  21 Klasse 4 Foto: Mphoto v/Michael Nielsen Claus Lanther
Mogens Gotlob
Renault Twingo R2
  22 Klasse 4 Foto:PhotoLiftArt Henrik Lisberg
Mette T. Nielsen
Citroën C2
  23 Klasse 4 Foto: Ge2adam Foto Kent S. Andersen
Svend Erik Hedevang
Honda Civic EK4
  24 Klasse 4 Simon Andersen
Stig Mejlbjerg
Toyota Corolla GT
  25 Klasse 6 Foto: Allan Post Jan Christensen
Kristian F. Jørgensen
Subaru Impreza N12B Prodrive
  26 Klasse 5 Allan Møller
Anja Rasmussen
BMW E 36
  27 Klasse 8 Foto: Mphoto v/Michael Nielsen Kurt Mejer
Vagn Åge Hansen
Volvo 240 Turbo
  28 Klasse 5 Foto: Mphoto v/Michael Nielsen Casper Venning
Michael Schor
Renault Clio Sport
  29 Klasse 5 Jonas Aagaard
Winnie Poulsen
Renault Clio Sport
  30 Klasse 1 Foto: Allan Post Morten Caspersen
Lars Caspersen
Citroen Saxo VTS
  31 Klasse 4 Jens Nielsen
Ole Frederiksen
Opel Adam R2
  32 Klasse 2 Foto: Mphoto Jan Jacobsen
Per Brodersen
Opel Corsa OPC
  33 Klasse 8 Foto: Allan Post Flemming Hansen
Palle Gustafsen
Ford Escort MK2 RS2000
  34 Klasse 1 Foto: Allan Post Jesper Borgaa Fischer
Flemming Pedersen
Citroën Saxo VTS
  35 Klasse 4 Foto:Allan Post Claus Lisberg
Jakob Lisberg
Citroën C2 R2
  36 Klasse 4 Foto: Mphoto v/Michael Nielsen Jens Chr. Pilgaard
Carsten Bjerregaard
Ford Fiesta R2
  37 Klasse 2 Foto: RallyFotoDK Hauke Kiso
Joanna Becker
Volvo C30 2.0
  38 Klasse 4 Foto: Mphoto Torben Nielsen
Lars Leth Jacobsen
Toyota Corolla GT
  39 Klasse 9 Arne Lillelund
Erik Christensen
Toyota Starlet
  40 Klasse 4 Foto: Allan Post Lasse Sørensen
Mette Jensen
Opel Adam R2
  41 Klasse 9 Tonny Hansen
Jannie Skriver
Opel Corsa
  42 Klasse 2 Mads Kudsk
David Kudsk
BMW E36
  43 Klasse 9 Jens Møibæk
Charlotte Clausen
Volvo 240
  44 Klasse 8 Foto: RallyFotoDK Ejnar Rosenhøj
Tage Gejl
Opel Kadett C Coupé 2.0 GT/E
  45 Klasse 9 Foto: PhotoArt Life Klaus Voss
René Kirchhof
Mercedes 190E
  46 Klasse 7 Foto: RallyFotoDK Henrik Møller-Nielsen
Malene Møller-Nielsen
VW Golf GTI
  47 Klasse 5 Stig Simonsen
Mette Felthaus
Renault Clio 3
  48 Klasse 8 Hans Erik Madsen
Erik Bo Hansen
Opel Ascona 2000
  49 Klasse 4 Tage Bo Jensen
Anette Lykke Jensen
Citroën C2R2
  50 Klasse 5 Holger Münster
Maike Kühne
BMW M3
  51 Klasse 4 Louis Sørensen
Kaj Jensen
Citroen C2
  52 Klasse 2 Søren Lind Andersen
Hans Christian Strib
Opel Astra OPC
  53 Klasse 2 Søren Tøndborg
Hans Stenholt
Peugeot 206 GTI
  54 Klasse 5 Jens Ole Jensen
Lars Tinghøj Gundersen
Volkswagen Polo Kit Car
  55 Klasse 3 Tom Møller Kjeldsen
John Dreyer Sørensen
Seat Ibiza
  56 Klasse 1 Foto: Henrik Eriksen Michael Nielsen
Allan Larsen
Ford Fiesta R1B
  57 Klasse 2 Foto: Mphoto v/Michael Nielsen Søren Rosenlund Jensen
Lasse Svendsen
Peugeot 207 RC
  58 Klasse 2 Mikkel Schlüter
Nikolas Frank
Peugeot 206 RC
  59 Klasse 1 Oliver Saust
Peter Rasmussen
Opel Adam MRC
  60 Klasse 1 Foto: Mphoto v/Michael Nielsen Sebastian Magnussen
Michele Danielsen
Renault Twingo RS
  61 Klasse 3 Rasmus V. Jepsen
Jacob Truelsen
Toyota Yaris


Copyright KDAK - Anderupelrally.dk - Opdateret den 07. juni 2017